ASTROLOJİ

ASTROLOJİ NEDİR?

astrolojinedir Yüzyıllar önce krallar ve soyluların yol gösterici olarak kullandıkları Astroloji bilimi, bugün bizlerin de kendimizi krallar gibi hissetmemize sebep olmaktadır. Burada anlatmak istediğim; Astroloji, kim olduğumuzu, yeteneklerimizi, yapabileceklerimizi, davranışlarımızın kaynağını, sosyal statümüzü ve aşktaki şansımızı başarılı sonuçlarla vermekte olduğudur.

Astroloji, kelime anlamıyla her ne kadar gök cisimleriyle ilgiliyse de, asıl önemli kıldığı unsur insandır. Gezegenlerin birbiriyle yaptığı açılar ve bu açıların insan davranışları üzerindeki etkileriyle ilgilenir. Bir yandan da doğum bilgilerini, gök cisimlerinin konumuna göre yorumlayarak kişinin karakteri ile yaşam yolculuğu hakkında çıkarım yapma sanatıdır. 
Kişilerin sahip olduğu potansiyeli ve o potansiyeli hangi zamanlarda nasıl kullanacağı konusunda da bilgiler vermektedir.

Astrolojide 12 adet burç ve 12 adet ev mevcuttur. Evler olayların geçtiği anı, burçlar ise bu evleri ayırmanın en temel yoludur. Her evi bir burç yönetir. Gezegenler olayları harekete geçiren güçlerdir. Olayların olumlu veya olumsuz yönde gelişimini ise karakterleri belirler. Astroloji kişinin özellikle kendisini ve başkalarını tanımasına yardımcı olur. Aslında kendimize ve hayatımıza tuttuğumuz aynanın yansımasıdır.

Hayatınıza bir bilinmezlikle mi devam etmek, yoksa kendinizi tanıyıp, geleceğiniz ile ilgili kararlara netlik kazandırıp, emin olduğunuz bir hayat mı sürdürmek istersiniz.?  İşte burada Astroloji sizlere yardımcı olacaktır. Astroloji kader değildir. İsra süresi 13 Ayet”Biz insanların kaderini kişisel seçimine bağlamışızdır.”Ayette belirtildiği gibi her şey insanın kendi elindedir.

BURÇ NEDİR?

Horoskop olarak çizdiğimiz haritada 12 bölümden oluşan takımyıldızıdır. Burçlar mevsim ve elementlere göre, grup özelliklerini alırlar ve her burç otuz günlük dönemlere göre isimlendirilir.

12 takımyıldızının ilk burcu koç burcu olarak kabul edilir. Bunun nedeni ilkbahar ortasında bulunmasıdır. Takvimimiz dört önemli döngüyü kabul eder. Bunların hepsi ekinokstur. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış ekinoksları bütün yılı dört parçaya böler ve üçer burcun içinde gruplandığı dört farklı yapı ile karşılaşırız. Her üç burç mevsimlerin döngülerini taşır. Güneşin yaşam için çok önemli bir kaynak olduğunu düşünürsek, bunu önemsememek mümkün değil…

YÜKSELEN BURÇ NEDİR?

Ana burcumuzun dışında kişiliğimiz ile yeteneklerimizi belirleyen ve eş zamanlı etkileyen ikinci bir burçtur. Bizi biz yapan, hayatımızdaki insanlara karşı davranışlarımızı belirleyen en önemli Astrolojik Fenomendir.

HOROSKOP VEYA YILDIZ HARİTASI NEDİR?

Doğum günü, ay, yıl, saat ve doğum yerine göre çıkarılan haritadır. Kişinin adına çıkartılan bu harita, burcunuz ne olursa olsun size kişisel yıldız haritanızı verir. Horoskop (yıldız) diğer adı doğum haritası, sizi diğerlerinden ayırarak yaşam sürecinize rehberlik eder.

BURÇLARIN İSİMLERİ

Burçlar mevsimlere göre, grup özelliklerini alarak her burç otuz gün olarak isimlendirilir. Takvimimiz dört önemli döngüyü kabul eder. Bunların hepsi ekinokstur. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış ekinokslarıdır.

1 – 21 Mart 2O Nisan (KOÇ BURCU)
2 – 21 Nisan 2O Mayıs (BOĞA BURCU)
3 – 21 Mayıs 2O Haziran (İKİZLER BURCU)
4 – 21 Haziran 22 Temmuz (YENGEÇ BURCU)
5 – 23 Temmuz 23 Ağustos (ASLAN BURCU)
6 – 24 Ağustos 23 Eylül (BAŞAK BURCU)
7 – 24 Eylül 23 Ekim (TERAZİ BURCU)
8 – 24 Ekim 22 Kasım (AKREP BURCU)
9 – 23 Kasım 21 Aralık (YAY BURCU)
1O – 22 Aralık 2O Ocak (OĞLAK BURCU)
11 – 21 Ocak 18 Şubat (KOVA BURCU)
12 – 19 Şubat 2O Mart (BALIK BURCU)